Date archive forNëntor, 2014
By albaniaplus On E enjte, 27 Nëntor, 2014
0 Comments

Shpëtim Gjika shpallet i pafajshëm nga Gjykata e Tiranës

Gjykata e Tiranës shpall  sot  të pafajshëm kryetarin e bashkisë së Vlorës Shpëtim Gjika, por dhe  të pandehurit e tjerë të akuzuar për  falsifikimin e lejeve të ndërtimit të dy godinave njëra More...

By albaniaplus On E enjte, 27 Nëntor, 2014
0 Comments

Turqi, krijohet partia Elektronike

Një parti e re e quajtur Partia Demokratike Elektronike, apo e-Party, u krijua në Turqi disa javë para zgjedhjeve lokale të 2015-ës. Deputeti turk, Emrehan Halici është krijues i kësaj partie. ”Kemi aplikuar More...

By albaniaplus On E enjte, 27 Nëntor, 2014
0 Comments

Kuvendi miraton ngritjen e komisionit të posaçëm për reformën Drejtësi

Kuvendi miratoi sot me 84 vota pro dhe 4 vota kunder projektvendimin që i hap rrugën krijimit të komisionit të posaçëm “Për reformën në Sistemin e Drejtësisë”. Ngritja e komisionit, që u votua kundër More...

By albaniaplus On E mërkurë, 26 Nëntor, 2014
0 Comments

PDK e LDK në hapa të mëtejshëm të finalizimit të marrëveshjes

Në Kosovë paralajmërohen hapa të mëtejshëm të finalizimit të marrëveshjes nga PDK dhe LDK, pas pajtimit në parim për ndërtimin e koalicionit ndërpartiak në mbrëmjen e 19 nëntorit, pikërisht para More...

By albaniaplus On E mërkurë, 26 Nëntor, 2014
0 Comments

Basha: ‘Ditë Falenderimi’ për autoktonët e Tiranës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha mori pjesë sot në ceremoninë përkujtimore të 102 vjetori të shpalljes së pavarësisë së Tiranës. Në fjalën e tij, Kreu i Bashkisë Basha në emër të More...

By albaniaplus On E mërkurë, 26 Nëntor, 2014
0 Comments

Humbin dy fëmijë nga Shtëpia e Fëmijës Shkodër

Policia e Shkodrës ka nisur hetimin për humbjen e dy fëmijëve në shtëpinë e fëmijës të qytetit të Shkodrës.Burime nga Policia e Qytetit veriperëndimor bëjnë të ditur se gjatë ditës së martë, More...

By albaniaplus On E premte, 21 Nëntor, 2014
0 Comments

Një vit pa Sokolin

“Me Sokolin” kështu kanë zgjedhur ta kujtojnë, djalin bashkëshortin, babain, mikun, ish-deputetin, kolegun Sokol Olldashin në 1-vjetorin e ndarjes nga jeta. Një përshëndetje me zërin e Sokol Olldashit, More...

By albaniaplus On E enjte, 20 Nëntor, 2014
0 Comments

PD: Buxheti 2015 ndëshkon të varfërit,

Deputetët demokratë të Komisionit të Shëndetësisë dhe Çështjeve Sociale, zhvilluan sot nje  takim me banorët e Cërrikut në qarkun e Elbasanit. Deputetë e PD-së akuzuan qeverisë në lidhje me heqjen More...

By albaniaplus On E enjte, 20 Nëntor, 2014
0 Comments

Për 2015-tën jepen 250 milion lekë për industrinë fasone

Pas paketës së masave që mbështesin industrinë  fasone, Këshilli i Ministrave vendosi dje institucionalizimin e krijimit të fondit në mbështetje të industrisë fasone, si fond buxhetor më vete, me synim More...

By albaniaplus On E enjte, 20 Nëntor, 2014
0 Comments

Michael Schumacher, i paralizuar dhe me probleme memorie

“Legjenda e Formula 1, Michael Schumacher është i paralizuar, qëndron në karrige me rrota, nuk mund të flasë dhe ka probleme me memorien”. Kështu ka deklaruar në një intervistë për një radion More...