Një vit pa Sokolin

60

sokol-olldashi“Me Sokolin” kështu kanë zgjedhur ta kujtojnë, djalin bashkëshortin, babain, mikun, ish-deputetin, kolegun Sokol Olldashin në 1-vjetorin e ndarjes nga jeta. Një përshëndetje me zërin e Sokol Olldashit, një këngë kushtuar atij me tekst të deputetëve, Astrit Patozi dhe Florian Mimës, copëza nga fjalimet e tij e sollën më gjallë kujtimin e ish-deputetit dhe ish-gazetarit Sokol Olldashi në këtë ceremoni të posaçme.

E mes këtyre kujtimeve që sollën emocion, lot, mall dhe trishtim për humbjen e tij miku i tij i ngushtë Astrit Patozi u shpreh se Olldashi i mungon jo vetëm opozitës por edhe qeverisë ndërsa theksoi se modeli që la pas Olldashi duhet të ndiqet.

Ajo qe shikohej me nje optike te thjeshte ne kete ceremoni, ishte mungesa e kryetarit te Partise Demokratike Lulzim Basha dhe e ish-kryeministrit Berisha dhe ish-kryeparlamentares Topalli. Në këtë ceremoni ishin demokratët e tjerë Oerd Bylykbashi, Shaban Memia, Majlinda Bregu, Mesila Doda, Eduard Halimi, Aldo Bumçi, Gjergj Lezhja , Ridvan Bode, Dashamir Tahiri, Igli Cara, Keltis Kruja, si dhe ambasadori Aleksandër Arvizu dhe analisti Lorenc Vangjeli.

Moderimin e ceremonisë e bëri deputetja e PD dhe mikja e tij Majlinda Bregu.
– See more at: http://www.shqiptarja.com/Aktualitet/2731/sot-1-vit-nga-vdekja-e-olldashit-organizohet-ceremoni-p-rkujtimore-253908.html#sthash.dCdS4oX2.dpuf