Michael Schumacher, i paralizuar dhe me probleme memorie

57

schumaker“Legjenda e Formula 1, Michael Schumacher është i paralizuar, qëndron në karrige me rrota, nuk mund të flasë dhe ka probleme me memorien”.

Kështu ka deklaruar në një intervistë për një radion franceze ‘Europe 1’, Philippe Streiff, ish-pilot i Formula 1 dhe mik i Schumacher, i cili gjithashtu është në karrige me rrota që pas një aksidenti në pistë të ndodhur në vitin 1989.

Streiff ka thënë gjithashtu se 45 vjeçari, 7 herë kampion bote në Formula 1 komunikon vetëm me anë të syve me bashkëshorten dhe zëdhënësin e tij të shtypit.

Informacionet mbi gjendjen aktuale të Shumit kanë qenë hermetike, ndërsa shpesh herë familja e kampionit të botës i ka përgënjeshtruar deklaratat e Streiff lidhur me të.