Date archive forQershor, 2014
By albaniaplus On E premte, Qershor 27th, 2014
0 Comments

Juncker “de facto” president i Komisionit, por socialistët e mbështesin me kushte

Jean Claude Juncker vendoset “de facto” nga liderët e BE-së si president i Komisionit Evropian, por grupi socialist i Parlamentit evropian, që i ka dhënë mbështetjen e vetë Junckerit, insiston se mbështetja More...

By albaniaplus On E mërkurë, Qershor 25th, 2014
0 Comments

Shqipëria përmirësohet me 18 vende në Indeksin e Foreign Policy për vitin 2014

Revista e njohur amerikane Foreign Policy ka publikuar për të dytin vit radhazi Indeksin Bazë të Rentabilitetit, “Ku të investosh në botë”, Edicioni 2014. Në këtë publikim, Foreign Policy vlerëson More...

By albaniaplus On E hënë, Qershor 23rd, 2014
0 Comments

Lazarat, deri tani janë sekuestruar mbi 46 ton kanabis sativa

Strukturat e Policisë së Shtetit gjatë ditëve të zhvillimit të operacionit në Lazarat kanë mundësuar asgjesimin e rreth 133.419 rrënjëve bimë narkotike dhe fidanë, si dhe të një sasie mbi 46 ton e More...

By albaniaplus On E hënë, Qershor 23rd, 2014
0 Comments

Ministri Panariti në Kashar: Mbështetje financiare për fermerët

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti, ka vizituar dje fermerë të serave diellore në zonën e Kasharit në Tiranë. I shoqëruar nga drejtues të Drejtorisë More...

By albaniaplus On E shtunë, Qershor 21st, 2014
0 Comments

Papa Françesku: Kurrë më fëmijë viktima të “Ndrangheta”-s

Papa Françesku dënoi sot, në vizitën e tij të parë në Kalabri, vuajtjet e fëmijëve, viktima të mizorive të “Ndrangheta”-s duke sjellë një mesazh solidariteti për nënat dhe gjyshet e burgosura More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 20th, 2014
0 Comments

Putin i shpreh Malikit mbështetjen e Moskës

Presidenti rus, Vladimir Putin siguroi sot kryeministrin irakian, Nouri al-Maliki për mbështetjen e plotë të Rusisë në luftë kundër ofensivës së xhihadistëve në Irak, njoftoi Kremlini. ”Gjatë një More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 20th, 2014
0 Comments

Vazhdon operacioni në Lazarat, asgjesohen mbi 7 ton marijuanë

Punonjësit e Policisë së Shtetit kanë vijuar edhe gjatë diëts së sotme me operacionin në të gjithë komunën Lazarat për identifikimin e sipërfaqeve të kultivuara me bimë narkotike dhe më pas asgjësimin More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 20th, 2014
0 Comments

Suarez eliminon Anglinë

Uruguaji ka fituar me rezultatin 2-1 ndaj Anglisë, në ndeshjen e dytë të vlefshme për gurpin “D”, te boterorit te Brazilit. Ky rezultat eliminon luantë e Europës, të cilët kthehen në shtëpi si kampionët More...

By albaniaplus On E premte, Qershor 20th, 2014
0 Comments

Policia greke sekuestron 350 kg drogë

Policia greke ka sekuestruar një sasi të konsiderueshme me drogë, e cila vinte nga Shqipëria. Mediat greke bëjnë të ditur se, mbrëmjen e sotme në portin e Patras janë sekuestruar plot 348 kg marijuanë. Policia More...

By albaniaplus On E enjte, Qershor 19th, 2014
0 Comments

Berisha kalon çdo cak: E ke gruan k***ë! Përjashtohet 10 ditë nga Kuvendi

Seanca e përjavshme parlamentare është kthyer në një makth për familjet shqiptare. Sidomos pas humbjes së zgjedhjeve, Sali Berisha nuk ka respektuar asnjë kod etik dhe moral në fjalën e tij në Kuvend. Nisur More...