Date archive forMars, 2014
By albaniaplus On E hënë, 31 Mars, 2014
0 Comments

Gjiknuri: ” Analiza vjetore CEZ, nuk do të mungojë energjia elektrike”

Ministri i Energjitikës dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, gjatë analizës vjetore të CEZ  tha sot se “kemi një reduktim  te humbjeve të emergjisë elektrike për muajin shkurt me gati 6%. Nga 48% që kanë More...

By albaniaplus On E hënë, 31 Mars, 2014
0 Comments

15 shenja dhune në trupin e Ilia Karelit

Është përcjellë për në banesën e fundit, Ilia Kareli, shqiptari që humbi jetën në një burg të Greqisë. Ai u varros në fshatin Zhupan të Fierit dhe arkivoli me trupin e pajetë shoqërohej nga njerëz More...

By albaniaplus On E diel, 30 Mars, 2014
0 Comments

Dy të rinj bien në kanionin lumit Erzen në Dajt

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kanionin e lumit Erzen, pas malit të Dajtit, ku dy të rinj të cilët ndodheshin në ekskursion kanë rënë. Bëhet e ditur se, njëri prej tyre është shpëtuar nga shokët, More...

By albaniaplus On E diel, 30 Mars, 2014
0 Comments

28 vjet burg për dy shqiptarët që sulmuan me acid avokaten italiane

Gjykata e Pasaros ka dënuar me nga 14 vjet burg dy shqiptarët, të cilët vitin e shkuar sulmuan me acid avokaten italiane, Lucia Annibali-n. Alistin Precetaj, 29 vjeç dhe Rubin Talabani, 32 vjeç u shpallën More...

By albaniaplus On E diel, 30 Mars, 2014
0 Comments

Plagosja e policit, në kërkim 19-vjeçari

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim që prej ditës së djeshme 19-vjeçarin, Zhenklaudjo Sallakun banues te rruga “Siri Kodra”, i cili dyshohet si autori që plagosi efektivin e policisë ditën që More...

By albaniaplus On E shtunë, 29 Mars, 2014
0 Comments

Haxhinasto në Portin e Vlorës: Ti ofrojmë qytetarëve dhe biznesit, cilësi dhe siguri

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, zhvilloi një inspektim në Portin e Vlorës ku ndoqi nga afër marrjen e masave për sezonin e ri turistik, duke e vënë theksin tek rëndësia e More...

By albaniaplus On E shtunë, 29 Mars, 2014
0 Comments

Ekskluzive/Ja detajet telefonike të Turqisë se si do sulmonte SHIISH-in në Siri

Një prej profileve në facebook të shqiptarëve që luftojnë në Siri ka publikuar të përkëthyer në shqip bisedat midis ministrit të jashtëm turk, Ahmet Davutollu dhe Shefit të Inteligjencës turke Hakan More...

By albaniaplus On E shtunë, 29 Mars, 2014
0 Comments

SHBA – Kalimi në orën verore shkakton 25 për qind më tepër kriza kardiake

Numri i krizave kardiake shënon një rritje prej 25 për qind në Shtetet e Bashkuara të hënën pas kalimit në orën e verës në krahasim me të hënat e tjera të vitit, mësohet nga një studim i botuar More...

By albaniaplus On E shtunë, 29 Mars, 2014
0 Comments

“Amsterdam Express” në Kinema Millenium

 “Amsterdam Express” është filmi më I ri I regjisorit Fatmir Koçi I cili është shfaqur në Kinema Millenium si premierë në dt 27 Mars të këtij muaji. Filmi ka për protagonist aktorët Blerim Destani, More...

By albaniaplus On E shtunë, 29 Mars, 2014
0 Comments

Bankat mirëpresin fshirjen e kredive të “këqija”

 Bankat tregtare në vendin tonë mirëpresin proçesin e fshirjes së kredive të “këqija” nga bilancet, si një nismë që do të ulë nivelin e tyre në sistem dhe do të lehtësojë kreditimin.Nga ky proçes More...