Date archive forShkurt, 2014
By albaniaplus On E premte, Shkurt 28th, 2014
0 Comments

Qytetarët pro heqjes së furgonëve

Furgon, apo autobus për transport udhëtarësh? Ata që udhëtojnë nuk kanë më dilema, pasi autobusi është më i sigurt dhe më komod në udhëtim. Në Durrës ka një stacion qendror për ndalimin dhe nisjen More...

By albaniaplus On E premte, Shkurt 28th, 2014
0 Comments

Shqiptari vret tunizianin: U hakmora se u tall me vajzën time

Shakaja me një vajzë shqiptare i ka kushtuar jetën një 44-vjeçari nga Afrika e Veriut. Ngjarja ka ndodhur në Itali, ku 51-vjeçari, Edmond Koçiu ka qëlluar për vdekje me thikë një shtetas tunizian. Lassad More...

By albaniaplus On E premte, Shkurt 28th, 2014
0 Comments

Basha: Ne nuk mund ta lemë qeverinë të ushtrojë pushtetin pa kufij

Menjëherë pas mbarimit të protestës së drejtuesve të furgonëve, protestë e cila u mbështet edhe nga deputetët e Partisë Demokratike, Ridvan Bode, Luçiano Boçi, dhe Flamur Noka, ka reaguar kreu i PD-së, More...

By albaniaplus On E premte, Shkurt 28th, 2014
0 Comments

Mziu nuk shkon në gjykatë, shtyhet seanca

Gjykata e Tiranës ka vendosur të shtyjë për në datën 10 mars gjyqin ndaj kryetarit të Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu. Gjatë seancës së sotme, të zhvilluar në Gjykatën e Krimeve të Rënda, kryebashkiaku More...

By albaniaplus On E premte, Shkurt 28th, 2014
0 Comments

Lippi zgjat me tre vjet kontratën me Guangzhou Evergrande

Trajneri italian, Marcelo Lippi , ka zgjatur kontraten me 3 vjet me ekipin  Guangzhou Evergrande, beri te ditur te premten klubi kinez disa dite pas zerave lidhur me largimin e teknikut fitues te Kupes se botes More...

By albaniaplus On E premte, Shkurt 28th, 2014
0 Comments

Vitamina E, lufton Alzhaimer-in

Vitamina E, e gjendur në ushqime, si vaji, veza, lajthite etj, mund të jetë një ndihmë për personat e prekur nga Alzhaimer apo forma të tjera të demencës. Sugjerimi vjen nga një kërkim amerikan i publikuar More...

By albaniaplus On E premte, Shkurt 28th, 2014
0 Comments

Janukoviç: Do të luftoj për të ardhmen e Ukrainës

Presidenti ukrainas i larguar nga pushteti, Viktor Janukoviç u shpreh sot se nuk ishte përmbysur dhe premtoi se do të vazhdonte luftën për të ardhmen e Ukrainës, në daljen e parë publike që prej rrëzimit More...

By albaniaplus On E premte, Shkurt 28th, 2014
0 Comments

Haxhinasto: Protesta e drejtuesve të furgonave u politizua

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, deklaroi sot se qeveria është e vendosur për të zbatuar ligjin, i cili parashikon që furgonat 8+1 të punojnë vetëm si taksi dhe jo si shërbim More...

By albaniaplus On E premte, Shkurt 28th, 2014
0 Comments

Itali, papunësia në nivelin rekord prej 12,9 për qind

Papunësia është rritur në janar në Itali, duke arritur një nivel rekord prej 12,9 për qind të popullsisë aktive, njoftoi Instituti kombëtar i statistikave, Istat, në vlerësimet e përkohshme të publikuara More...

By albaniaplus On E premte, Shkurt 28th, 2014
0 Comments

Kushtetuesja rrëzon ankesën e PD –së për Zana Xhukën

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e deputetëve të Partisë Demokratike për pezullimin e aktivitetit të grupit të punës së Kuvendit për verifikimin e veprimtarisë në ushtrimin e funksionit të More...