Date archive forShtator, 2013
By albaniaplus On E hënë, Shtator 30th, 2013
0 Comments

Saranda blu e magjisë

Saranda eshte qyteti bregdetar me jugor i shqiperise. Natyra e bukur qe te ofron deti Jon i jep nje frymarrje te thelle qytetit kodrinor. Ne Sarande mund te vizitoni: Butrinti Ndodhet 15 km larg qytetit të Sarandës, More...

By albaniaplus On E hënë, Shtator 30th, 2013
0 Comments

Qendër komerciale nëTokio, Japoni

Qendër komerciale nëTokio, Japoni. (Toru Hanai, Reuters/Contrasto)  More...

By albaniaplus On E hënë, Shtator 30th, 2013
0 Comments

Arrestohet shtetasi italian, u kap me 20 kg marijuanë

Policia kufitare e Durrësit arrestoi mbrëmjen e sotme një shtetas italian, i cili u kap me 20 kg lëndë narkotike e llojit marijuanë. Sipas forcave blu, shtetasi italian, identiteti i të cilit nuk bëhet i More...

By albaniaplus On E hënë, Shtator 30th, 2013
0 Comments

Stafi i ILDKP-së i shkruan Ramës: Kontrolli i pasurive, në duart e një fanatikeje të paaftë

Një grup punonjësish të Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive, LKDP, i kanë dërguar një email Kryeministrit të Shqipërisë dhe disa organeve të shtypit, në të cilën bëjnë More...

By albaniaplus On E hënë, Shtator 30th, 2013
0 Comments

Tirana në agoni, Teuta kryeson

Teuta është një skuadër që edhe atëherë kur në shkëlqen, fiton. Ruan mirë ballancimin në fushë, konfirmon qartësi disiplinë taktike. Tregohet pragmatiste e shumë racionale. Pranon ndonjëherë edhe More...

By albaniaplus On E hënë, Shtator 30th, 2013
0 Comments

Ligji për nëpunësin civil, në fuqi pas 6 muajsh

Ligji për nëpunësin civil do të hyjë në fuqi pas 6 muajsh. Ky është vendimi që ka marrë qeveria sot në mbledhjen e orës 18:00, e cila u drejtua nga Kryeministri Rama.  Zbatimi i ligjit nis më datën More...

By albaniaplus On E hënë, Shtator 30th, 2013
0 Comments

Beteja e fituar te fqinji, shtyn në vetëkontroll fqinjin

Nga Aleksandër Çipa  Shqip Greqia shtetërore ka arritur një fitore madhore në pikun e krizës ekzistenciale të vitit 2013. E ka kryer këtë akt gati sublim, pikërisht në një ndër momentet më të rrezikshme More...

By albaniaplus On E hënë, Shtator 30th, 2013
0 Comments

Shfuqizohen 25 vendime të qeverisë Berisha, Artan Lame emërohet në krye të ALUIZNI-t

Qeveria ka vendosur që të shfuqizojë plot 25 vendime të marra nga qeveria e Sali Berishës gjatë periudhës që ajo kishte njohur rezultatin zgjedhor. Ndërkohë qeveria ka vendosur që të shkarkojë edhe More...

By albaniaplus On E hënë, Shtator 30th, 2013
0 Comments

Ja cilët janë emrat e drejtorëve në Ministrinë e Energjitikës

Ministria e Energjisë dhe Industrisë ka emëruar sot krerët e rinj të disa prej institucioneve në varësi të saj. Në një njoftim, ministria thekson se vendimi për emërimin e krerëve të këtyre institucioneve More...

By albaniaplus On E hënë, Shtator 30th, 2013
0 Comments

Berisha i ankohet Sequit: Rama revansh ndaj opozitës, policia e shtetit si koncept diktatorial

Në një takim që deputeti Berisha ka pasur me ambasadorin e BE-së në Tiranë, Ettore Sequi i ka komunikuar atij revanshin, që sipas Berishës po kryen Kryeministri i vendit Edi Rama, ndaj opozitës dhe institucioneve More...