Arrestohet shtetasi italian, u kap me 20 kg marijuanë

68

arrestimPolicia kufitare e Durrësit arrestoi mbrëmjen e sotme një shtetas italian, i cili u kap me 20 kg lëndë narkotike e llojit marijuanë.

Sipas forcave blu, shtetasi italian, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, e kishte fshehur lëndën narkotike në mjetin e tij. Mësohet se lënda vinte nga Shqipëria dhe kishte për destinacion Italinë.