Rama mbledh drejtuesit politik të PS në qarqe pas kthimit nga Brukseli

39

Për shkak të angazhimeve të tij në Bruksel një ditë më parë, kryeministri Edi Rama e ka spostuar për këtë të martë takimin e përjavshëm që mban çdo të hënë me drejtuesit politik në qarqe.

Në fokus të diskutimeve mes tyre është vijimësia e fushatës elektorale, ndërsa na ndajnë më pak se dy muaj nga zgjedhjet e 25 prillit.

Takimi i Ramës me drejtuesit politik të PS në qarqe vjen një ditë pasi PD dhe LSI firmosën marrëveshjen për bashkëpunimin para dhe pas zgjedhjeve të 25 prillit.