Berisha takon Nishanin

77

berisha-nishani-007_0Kryeministri Berisha ka shkuar drejt Presidencës, në një takim me Presidentin e Republikës Nishani. Nuk dihet ende arsyeja e takimit me të, që sipas Top Channel ka zgjatur rreth 30 minuta.

Pritet një qëndrim nga Kryeministri Berisha, i cili sipas opozitës duhet të komunikojë humbjen e tij, për të çliruar situatën e tensionimit nga ana e policisë dhe tensionit që ndjehet akoma në qendrat e numërimit, si edhe për t’i hapur rrugën një tranzicioni normal të ndryshimit të pushteteve.

Procesi i numërimit po shkon gradualisht drejt fundit dhe tendenca e  fitimit vazhdon të ngelet në kampin e majtë, ku epërsia shënoi dhe një barazim të situatës në Kukës dhe një fitim të bastionit të djathtë në Laprakë të Tiranës.