Dëshmitari i CEZ-DIA publikon intervistën e bujshme të gruas së Kastriot Ismailajt: ja politikanët e lartë që kanë lidhje me burrin tim

Dëshmitari i njohur i aferës CEZ-DIA, Romeo Kara, ka publikuar tre video, bashkëbisedim të gazetarit Fatos Mahmutaj me gruan e kreun e DIA-s, Vojsava Ismailaj, e cila bën deklaratë të bujshme dhe flet për marrëdhëniet e bashkëshortit të saj Kastriot Ismailaj me emra të lartë të politikës shqiptare. Videot janë një bashkëbisedim bruto More...

by albaniaplus | Published 9 muaj ago
By albaniaplus On E enjte, Prill 24th, 2014
0 Comments

Basha: Të ngrejmë zërin kunder qeverisë

Partia Demokratike çeli sot pasdite në Tiranë fushatën e anëtarësimeve të reja. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke folur mes qindra të rinjve u shpreh se gjithëpërfshirja mbetet si beteja More...

By albaniaplus On E mërkurë, Shkurt 5th, 2014
0 Comments

Në pranga banda shqiptaro-italiane, rrjet prostitucioni dhe droge

Një bandë shqiptaro-italiane e shfrytëzimit të prostitucionit dhe për trafik droge është shkatërruar nga një operacion i shtrirë në Shqipëri, Itali, Greqi dhe Rumani. Në sajë të operacionit policor More...

By albaniaplus On E hënë, Janar 27th, 2014
0 Comments

Sulm ndaj autobusit Athinë-Tiranë, vdes 23 vjeçari

Ndërron jetë në spitalin rajonal të Fierit, i riu që mbeti i plagosur nga të shtënat me armë në autobusin e linjës Athinë- Tiranë. 23-vjeçari Laurent Tabaku nga Elbasani iu nenshtrua nderhyrjes kirurgjikale, More...

By albaniaplus On E shtunë, Dhjetor 28th, 2013
0 Comments

Balla përgjigjet për 8 vitet e persekutimit

Taulant Balla është një nga deputetët e Partisë Socialiste më të persekutuar nga Partia Demokratike gjatë kohës që kjo e fundit ishte në pushtet. Ndaj tij u ndërmorën veprime nga më të ndryshme, duke More...

By albaniaplus On E enjte, Nëntor 28th, 2013
0 Comments

Policia greke reprezalje shqiptarëve në 101 vjetorin e pavarësisë

Me rastin e 101 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së shtetit shqiptar, policia kufitare greke ka kryer “reprezalje” në pikën kufitare “Kakavijë”. Pasditen e sotme është ndaluar drejtoresha e More...

By albaniaplus On E mërkurë, Nëntor 27th, 2013
0 Comments

Berisha: Canin e shpëtoi Theodhori Sollaku

Ministrat e qeverisë “Rama” kanë debatuar gjatë seancës së Kuvendit me ish-Kryeministrin, Sali Berisha për çështjen e sigurisë e të dhënave të takimeve si edhe për “Belle Air”. Ish-kreu i PD-së More...

By albaniaplus On E diel, Nëntor 24th, 2013
0 Comments

Si ta mposhtim depresionin dhe stresin

Ballafaqimi me stresin mund të ju dergoj deri tek simptomat fizike dhe emocionale, duke perfshirë këtu edhe depresionin. Stresi në shumicen e rasteve mund te krijoj dhëmbje koke dhe simptoma të tjera fizike, More...

By albaniaplus On E hënë, Tetor 28th, 2013
0 Comments

“Gjika”, Rama: Drejtësia të thotë fjalën e saj

Kryeministri, Edi Rama në mbledhjen e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste ka reaguar lidhur me vendimin e Prokurorisë për marrjen në hetim të kreut të Bashkisë Vlorë, Shpëtim Gjika. Rama u shpreh More...

By albaniaplus On E martë, Shtator 17th, 2013
0 Comments

Rama takohet me Presidentin e Komisionit Europian, Barroso

Në vijim të axhendës së tij të ngjeshur, kreu i qeverisë Edi Rama sapo është takuar me Presidentin e Komisionit Europian, Barroso. Në përfundim të takimit, ato dhanë një konferencë për shtyp ku Barroso More...