Laç: Një i vdekur dhe 4 të plagosur, në mes të qytetit

88

policia-ne-patrull-300x225Laçi tronditet sërish. Një tjetër vrasje ndodh në qendër të Laçit, ku si pasojë ka gjetur vdekjen shtetasi, Lek Syziu dhe janë plagosur 4 të tjerë, identiteti i të cilëve nuk është komunikuar akoma.

Ngjarja ka ndodhur sot, gjatë paradites, rreth orës 10 :30 në qendër te qytetit, midis Bashkisë dhe Gjykatës së Laçit. Dyshohet që autori i vrasjes të jetë shtetasi Arben Krosi, banues i Laçit, por  nuk jepen detaje të tjera nga ana e policisë në lidhje me shkakun e vrasjes dhe të plagosjeve.

Komunikohet gjithashtu, se policia ka nisur hetimet paraprake, për zbardhjen e krimit dhe kapjen e autorit.