Gjendet i vrarë në Shkodër 32 vjeçari Endri Mustafa, i dënuar më parë për plagosje

38

Në anë të një shkurreje, i ekzekutuar me të paktën 5 plumba dhe i mbuluar nga balta. Ky ishte fundi i 32-vjeçarit Endri Mustafa, një emër i njohur në Shkodër si person me precedentë penalë dhe i lidhur me grupe kriminale të qytetit.

3 ditë pasi familja e tij kishte denoncuar zhdukjen, i riu është gjetur i ekzekutuar me armë zjarri në zonën e Livadheve në kryeqendrën e veriut. Ai ka qenë i arrestuar më parë dhe i dënuar për plagosje, njihej si pjesë e grupit të Astmer Bilalit në Shkodër.  Trupi është gjetur rreth orës 9:00 të mëngjesit të sotëm.

Ai ka qenë i arrestuar më parë pas një operacioni të policisë së Shkodrës, ku është sekuestruar një arsenal i madh armësh. Në këtë operacion Mustafa është vënë në pranga së bashku me pjesëtarë të tjerë të grupit të Astmer Bilalit. Gjithashtu Endri Mustafa është i dënuar më parë për plagosje dhe i arrestuar për fajde dhe grabitje.

*Xhevair Shpataraku