Shtohen të shtruarit në spitalin Covid 1

25

Teksa numri i rasteve  të personave me Covid-19 shtohet dita ditës, vërehet rritje e numrit e të shtruarve në spitalin infektiv Covid 1.

Në ambientet e jashtme të spitalit infektiv është shtuar prezenca e familjarëve të të shtruarve me koronavirus. Nga fotot e shkrepura të ‘LSA’ duken familjarët e pacientëve që presin jashtë spitalit me qese me ushqim dhe rroba për të afërmit e tyre.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar ditën e djeshme se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.054 raste t reja e Covid,ndërsa 3 qytetarë kanë humbur jetën. Janë shëruar 469 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 133,801 që nga fillimi i pandemisë.