Arrestohet 35-vjeçari dhe kryeplaku i fshatit, kultivonin canabis

33

Goditet një tjetër rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike në fshatin Bajzë.

Në pranga ka rënë kultivuesi i tyre O. Ç., 35 vjeç banues në Bajzë, Malësi e Madhe, i cili akuzohet për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

“Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të territorit në fshatin Bajzë, Malësi e Madhe, në ambientin përreth banesës së shtetasit O. Ç. kanë gjetur të kultivuar fidanë narkotikë cannabis sativa”.

Në pranga ka rënë edhe kryeplaku i fshatit Bajzë, T. C., 25 vjeç, veprën penale “Shpërdorim detyre”.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.