Date archive forNëntor, 2017
By albaniaplus On E mërkurë, 22 Nëntor, 2017
0 Comments

Qeveria marveshje për blerjen e sistemit të vëzhgimit të hapësirës ajrore

Qeveria ka miratuar ne mbledhjen e sotme kontratën ndërmjet Ministrisë së Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë dhe Lockheed Martin Global, Incorporated, SHBA, për blerjen e sistemit të integruar të More...

By albaniaplus On E martë, 14 Nëntor, 2017
0 Comments

Kryemadhi: Teknologjia e fermerëve si e para 30 viteve

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka shprehur kritika për shpërndarjen e fondeve për bujqësinë në buxhetin e vitit 2018. Në një takim me ekspertë të fushës, Monika Kryamedhi tha se është e domosdoshme More...

By albaniaplus On E diel, 12 Nëntor, 2017
0 Comments

Sot masa e sigurisë, kërkohet “arrest me burg” për gjyqtarin Shkëlqim Miri

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit të Tiranës i ndaluar për akuzën e korrupsionit aktiv ka dalë sot para Gjykatës së Krimeve të Rënda për vlerësim të masës së sigurisë. Gjyqtari Shkëlqim Miri është More...

By albaniaplus On E diel, 12 Nëntor, 2017
0 Comments

Tiranë, autobusi përplas nënën dhe fëmijën e mitur

Një aksident është shënuar paraditen e sotme në Tiranë. Autobusi i Tiranës së re ka përplasur një grua dhe një fëmijë të mitur në bulevardin Dëshmorët e Kombit” Ata janë dërguar në spital More...

By albaniaplus On E shtunë, 11 Nëntor, 2017
0 Comments

Rama sqaron taksën për puset

Kryeministri Edi Rama tha nga Dibra se puset familjare nuk do të taksohen, megjithëse siç tha ai, ujërat nëntokësor janë pasuri kombëtare. Sipas Ramës, ka fabrika që përdorin ujin nëntokësor dhe nuk More...

By albaniaplus On E shtunë, 11 Nëntor, 2017
0 Comments

Pako me eksploziv dyqanit të 44 vjeçarit në Krujë

Një pako e dyshimtë me eksploziv është vendosur në një dyqani mishi në fshatin Qerek të Krujës, por fatmirësisht nuk ka shpërthyer. Policia lokale e Durrësit bëri me dije se ngjarja ka ndodhur rreth More...

By albaniaplus On E premte, 10 Nëntor, 2017
0 Comments

Maçoku që nuhat vdekjen quhet Oskar

Maçoku Oscar ka një aftësi të pabesueshme – të nuhat dhe ndjej kur dikush do të vdesë. Në fakt ky maçok jeton në shtëpinë e pleqve, dhe mbi 50 raste janë dokumentuar kur ka qëndruar afër pacientëve More...

By albaniaplus On E premte, 10 Nëntor, 2017
0 Comments

10 kuriozitete më të rralla në botë

1. Femra që ka lindur më shumë fëmijë është një ukrainase. Ajo ka lindur 69 fëmijë, nga të cilët vetëm dy i kishin vdekur gjatë lindjes. 2. Bethoveni para se të kompozonte fuste kokën në ujë. Anjshtanji More...

By albaniaplus On E premte, 10 Nëntor, 2017
0 Comments

Strakosha në “syrin” e Juventusin

Tomas Strakosha po kalon një formë të mirë me Lacio-n dhe kjo ka rënë në sytë e shumë klubeve europiane që shikojnë tek ai të ardhmen e katërkëndëshit të tyre. Numri 1 i Lacio-s është kthyer në More...

By albaniaplus On E premte, 10 Nëntor, 2017
0 Comments

Trump nuk do të takohet me Putin

Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti amerikan, Donald Trump, nuk do të zhvilloj takim formal me presidentin rus, Vladimir Putin, gjatë samitit të Azisë Juglingdore në Vietnam. “Nuk ka pasur asnjë More...