Date archive forNëntor, 2013
By albaniaplus On E shtunë, Nëntor 30th, 2013
0 Comments

Tirana mbyll dyert, drejtuesit heshtin

Dyer të mbyllura,  heshtje dhe mosmarrëveshje e cila  është evidente. Tirana është në kaos dhe tashmë ende nuk dihet kur do të dalë nga gjumi  letargjik i cili e ka përfshirë.  Largimi i Gallos nuk More...

By albaniaplus On E shtunë, Nëntor 30th, 2013
0 Comments

Mediat kosovare: BE-ja kërkon arrestimin e Berishës

Mediat shqiptare në Kosovë dhe në trevat shqiptare në Maqedoni dhe Serbi duket se e kanë interpretuar në një mënyrë tjetër fjalën e eurodeputetit Nikola Vuljaniç. Raportuesi për Shqipërinë në PE More...

By albaniaplus On E shtunë, Nëntor 30th, 2013
0 Comments

Tahiri: Falenderoj Greqinë për kapjen e të arratisurve

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri ka falënderuar ministrin e Rendit Publik dhe Mbrojtjes së qytetarëve të Greqisë, Nikolas Dendias, për angazhimin maksimal dhe bashkëpunimin e shkëlqyer të More...

By albaniaplus On E shtunë, Nëntor 30th, 2013
0 Comments

Sherr për vend parkimi, një i plagosur rëndë

Një plagosje e rëndë me thikë ndodhi mbrëmjen e sotme në Tiranë, ky dy persona u konfliktuan për një vend parkimi. Ngjarja e rëndë ndodhi në rrugën “Konferenca e Pezës” në kryeqytet. Mësohet More...

By albaniaplus On E shtunë, Nëntor 30th, 2013
0 Comments

Berisha: Rama-Meta, sollën Enverin në Varrezat e Dëshmorëve

Ish-kryeministri Berisha komentoi në rrjetin social “Facebook” ceremoninë e djeshme të qeverisë në Varrezat e Dëshmorëve, me rastin e çlirimit të vendit nga pushtuesit nazifashistë. Berisha shkruan More...

By albaniaplus On E shtunë, Nëntor 30th, 2013
0 Comments

Policia kufitare kthen sportistët e vegjël grekë, s’kishin dokumente

Policia kufitare shqiptare ktheu sot mbrapsht një autobus me sportistë minoren grekë në pikën kufitare të Kakavijës. Ngjarja ndodhi sot në mbrëmje rreth orës 18:00, teksa autobusi me 24 sportistë të More...

By albaniaplus On E shtunë, Nëntor 30th, 2013
0 Comments

Shqiptari proteston mbi vinç: Kam 3 fëmijë, s’dua të më shohin kështu

Ai qëndron në 70 metra lartësi, i rrahur nga era dhe temperaturat e ulëta dhe bëhet i dobët çdo orë që kalon. Shqiptari Hamet Rapaj sillet vërdallë vinçit ku ka hipur që koha të kalojë më shpejt More...

By albaniaplus On E shtunë, Nëntor 30th, 2013
0 Comments

‘Deloitte’ dorëzon të hënën raportin për borxhin ndaj biznesit

Kompania ndërkombëtare e auditit “Deloitte” pritet të dorëzojë  raportin për borxhin që buxheti i shtetit u ka biznesit vendas dhe atij të huaj për punët publike të kryera dhe të papaguara. Ministri More...

By albaniaplus On E shtunë, Nëntor 30th, 2013
0 Comments

Moody’s vlerëson reformat në Greqi

Përparimi i Greqisë në fushën e zbatimit të reformave që synojnë të çojnë në rigjallërimin e ekonomisë, theksohet jo vetëm nga huadhënësit ndërkombëtarë, por edhe nga agjencitë e vlerësimit. More...

By albaniaplus On E shtunë, Nëntor 30th, 2013
0 Comments

Fier, prindërit nuk u japin pensionet fëmijëve

Rreth 1000 fëmijë nga qarku i Fierit nuk marrin ndihmë ekonomike pas divorcit të prindërve të tyre. Kleanthi Prifti nga Semani, është një prej prindërve të dy fëmijëve përkatësisht  9 dhe 11 vjeç More...