Sherr për vend parkimi, një i plagosur rëndë

63

policiaNjë plagosje e rëndë me thikë ndodhi mbrëmjen e sotme në Tiranë, ky dy persona u konfliktuan për një vend parkimi.

Ngjarja e rëndë ndodhi në rrugën “Konferenca e Pezës” në kryeqytet. Mësohet se shtetasi Xhemil Dervishi u konfliktua me shtetasin Albert Hoxha për një vend parkimi automjetesh.

Ky i fundit, mësohet se e goditi me thikë Dervishin, duke e lënë të plagosur rëndë. Menjëherë ë vendngjarje mbërritën forcat e policisë së komisariatit nr. 6.

Policia bëri të mundur arrestimin e autorit të dyshuar, shtetasit Albert Hoxha. Ndërsa i plagosuri Xhemil Dervishi ndodhet në gjendje të rëndë dhe është dërguar menjëherë në spital.