Publikuar Ne: 6 Qershor 2014
78 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / RAJONI | By albaniaplus

Shpërthimi në KEK- Thaçi: Po merren masat për përballimin e situatës

hashim thaci“Po merren të gjitha masat nga ekipet profesionale të ekspertëve dhe po bëhet gjithçka për të përballuar situatën”, deklaroi sot Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, nga vendngjarja, Obliqi, ku ka ndodhur shpërthimi në Korporatën Energjetike të Kosovës.
Kreu i qeverisë kosovare tha në një lidhje telefonike të drejtpërdrejtë për Televizionin publik se “ka ndodhur një shpërthim i madh, nga i cili kanë dëme edhe termocentralet. Ka të lënduar, ende nuk mund të konfirmohet se a ka viktima apo jo”.
“Nuk ka kaluar ende rreziku, është izoluar pjesa e rrezikshmërisë”, tha Thaçi duke bërë të ditur evakuimin e punëtorëve nga vendet e punës në zonën e rrezikuar edhe nga ndonje shperthim tjetër potencial.
Nga Qendra Klinike Universitare bëhet e ditur se atje deri tani kanë mbërritur trembëdhjetë të lënduar, jashtë rrezikut.

Një shpërthim i madh ka ndodhur paraditen e sotme në KEK, Obliq, jashtë kazanave të Termocentralit Kosova A. kazanat e Kosovës A. Mësohet se nga shpërthimi ka viktima dhe persona të lënduar, por pritet konfirmimi zyrtar nga mjekët.

 

79 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok