Kryeministri Rama i shpreh ngushëllimet Thaçit

52

Rama-ne-kompjuterKryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka shprehur ngushëllimet e tij, homologut Kosovar, Hashim Thaçi, për viktimat e shkaktuara nga shpërthimi tragjik i ndodhur sot në Korporatën Energjetike të Kosovës, (KEK), në Obliq.

Kryeministri i vendit Edi Rama përmes faqes së tij zyrtare në FaceBook,  shkruan se , “ fola me KM Thaçin për pasojat e shpërthimit tragjik dhe i shpreha ngushëllimet dhe solidaritetin tonë. KM Thaçi ishte i lënduar dhe falenderues.”.

Më herët, përmes Facebook-ut. shefi i qeverise  shprehu solidaritetin e tij për lajmin tronditës që ndodhi sot në Kosovë.

“Lajm tronditës nga Kosova, dhimbje e solidaritet për familjarët, le të lutemi që numri i te vdekurve dhe të dëmtuarve të mos rritet më tutje..”, shkruante Kryeministri Rama në “Facebook”.