Publikuar Ne: 9 Korrik 2015
184 shikime
AKTUALITET | By Sherina Saliaj

Shkoder, gjykata le ne burg kujdestaren qe dhunoi jetimet

femijet-e-jetimore41-655x356

Kujdestarja e jetimores se Shkodres e akuzuar per keqtrajtim dhe dhune ndaj jetimeve eshte lene ne burg nga Gjykata e Shkodres.

Kjdestarja Edvana Sulaj ishte pjes e skandalit te publikuar tre dite me pare, ku kjo punonjese e institucionit, keqtrajtonte dhe ushtronte dhune ndaj te miturve jetim te jetimores ne te cilen ajo punonte. Pas publikimit te videoskandalit punonjesja u pushua nga puna dhe u vu menjehere ne prangat e policise.

Diten e sotme prokuroria kerkoi ne gjykate caktimin e mases se sigurise arrest me burg te edukatores me akuzen e keqtrajtimit te te miturve, rrahjes she shkaktimit te demeve te tjera  me dashje.

185 shikime 1 sote

About the Author

Sherina Saliaj -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok