Published On: Enj, Kor 9th, 2015

Ekipet shqiptare ne Uefa Europa League, kualifikohet Kukesi , Laci mbyll aventuren.

Kukësi kualifikohet në rrethin tjetër të Europa League, pasi që ka eliminuar skuadrën nga Bjellorusia, Torpedo Zhodino.  Kukesi barazoi ne fushen kundershtare por kualifikohet pas fitores 2-0 ne Tirane. Ne minuten e 74` Pero Pejic pati nje mundesi te mire shenimi me ane te penalltise por e humbi ate megjithate kjo nuk rrezikoi kualifikimin e Kukesit ne turin e tjeter kukesite kualifikueseve per Uefa Europa League.

Laçi barazoi 0:0 në Baku me ekipin nga Azerbajxhani, Inter Baku, por eliminohet shkaku i barazimit si vendas 1:1. Sepse goli si mysafir ka vlerë më shumë dhe kjo i kushtoi Laçit skualifikimin.

 

 

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>