Publikuar Ne: 24 Janar 2014
49 shikime
Lajmet e fundit / RAJONI | By albaniaplus

Selanik, një i ri kërcënon me granatë në Kullën e Bardhë

policia grekeNë alarm është policia e Selanikut që nga ora 08.30 e ditës së sotme, pasi një mashkull i moshës rreth 30 vjet, qëndron në hyrjen e Kullës së Bardhë të qytetit dhe kërcënon të shpërthejë një granatë, që pretendon se e ka në xhepin e pantallonave.

Aty pranë ndodhen negociatorët e policisë duke u përpjekur të kthejnë mendjen 30 vjecarit. Pak para orës 10:00 dy negociatorët arritën t’i afrohen e të bisedojnë me të riun, i cili iu kërkoi atyre një cigare.

Nga informacionet paraprake, mësohet se 30 vjecari ka qenë më parë në një klinikë psikiatrike. Sipas policisë, kërkesat e tij nuk janë të qarta, por në mes tyre ai përmend se dëshiron “të pastrojë” emrin e tij.

Në vendngjarje ndodhet edhe ambulanca, ndërsa janë evakuuar vizitorët e Kullës dhe nuk lejohen kalimtarë pranë saj.

50 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok