Publikuar Ne: 10 Janar 2014
1421 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Mziu vizitohet sërish në burg nga deputetë të PD-së

shamikuqjaDeputetët e Partisë Demokratike kanë vizituar sërish në burg ish kryetarin e Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu. Arben Ristani, Flamur Noka dhe Aldo Bumçi i kanë bërë një vizitë sot në burgun 302 kryebashkiakut të Kamzës, i cili 20 dhjetor 2013 për shpërdorim detyre. Ai akuzohet për pabarazi në tenderin e rrugës Valias i Ri- Laknas. Seanca gjyqësore ndaj Mziut do të zhvillohet në 13 janar.

Kjo është vizita e dytë që një grup deputetësh demokratë i bëjnë Mziut në burg. Në 30 dhjetor, tre deputetë demokratë: Ristani, Bumçi dhe Tafaj vizituan Mziun në qeli.  Bumçi, në një deklaratë për mediat e cilësoi arrestimin e Mziut si politik dhe në shkelje të ligjit.

1422 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok