Publikuar Ne: 10 Janar 2014
65 shikime
AKTUALITET / Lajmet e fundit / POLITIKE | By albaniaplus

Braçe: T’u sekuestrohen pasuritë zyrtarëve të lartë që blenë shtëpi me kredi të buta

brace5Kreu i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, Erion Braçe, në një reagim në Facebook deklaron se, zyrtarët e lartë që kanë përfituar nga kreditë e strehimit duke blerë vila në Gjirin e Lazlit, duhet t’iu sekuestrohen pasuritë.

“As që më intereson publikimi i lajmit për zyrtaret e Berishës që kanë marrë kredi strehimi dhe kanë blerë vila në “Bllokun e ri të Lalëzit”!! (edhe pse e falënderoj Fiks Fare). Dua hetim dhe ndëshkim! Për zyrtarët e ministrisë së Ndërtimit që kanë dhënë kredinë; Zyrtarët e Berishës që kanë përfituar kredinë”.

Sekuestrim i pasurisë së marrë përmes kësaj skeme mashtruese; Detyrimin për të kthyer kredinë menjëherë!! Mund të duken të palogjikshme por duhet goditur rëndë, shumë rëndë që të mos ndodhë më!!

E dyta: Dua një hetim për të gjitha pasuritë (burimin e tyre) e berishëve të sistemuara bukur e qartë, një për ministër e zëvendësministër, drejtorë etj, në bllokun e Lalëzit!”, përfundon Braçe.

66 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok