Eskorta e Bashës përplaset me një makinë në Tropojë

59

Lulezim Basha_2_1Policia bën të ditur se një makinë është përplasur me eskortën e kreut të PD-së Lulzim Basha, në Tropojë. Pas incidentit, është bërë i mundur edhe ndalimi i drejtuesit të mjetit, i cili është shtetasi Niman Buçpapaj. Drejtori i Policisë Qarkut Kukës, ka thënë se ngjarja është aksidentale dhe se janë shkaktuar dëme të lehta në mjetin e eskortës.

Por, lajmi që u përcoll nga policia, është përgënjeshtruar pak minuta më vonë nga Partia Demokratike. PD është kundërpërgjigjur, duke nënvizuar se ngjarja nuk është gjë tjetër veçse trillim i Saimir Tahirit dhe Artan Didit dhe se kreu i PD, Lulzim Basha, nuk ka eskortë dhe se nuk ka pasur asnjë lloj incidenti.

“Dënojmë shpifjet dhe instrumentalizimin politik të policisë së shtetit. Njoftimi vërteton kthimin e policisë, në ditët e zeza”, deklaron PD.