PD: Përfshirja e ushtrisë në trafik droge, seancë dëgjimore me Kodhelin

Share This
Tags

ministri_flamur_noka03Partia Demokratike do të depozitojë nesër në Komisionin e Sigurisë kërkesën për seancë dëgjimore urgjente me Ministren e Mbrojtjes.

Deputeti i PD-së Flamur Noka në një deklaratë për shtyp nga selia e Partisë, akuzoi ushtrinë për përfshirje në trafikun e drogës.

“Ministrja duhet të japë llogari për këto të dhëna tronditëse, dhe përgjegjësitë e saj dhe të kryeministrit, për këtë aferë që e njollosin Shqipërinë anëtare të NATO-s me turpet e një republikë të dështuar të trafikut të drogës”, tha Noka.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>