Mbyllet greva e të larguarve nga administrata

Share This
Tags

grevaTë larguarit nga administrata i kanë dhënë fund grevës së urisë në ditën e 15 të saj.

Nertila Qafzezi, kryetarja e shoqatës së të larguarve nga administrata në një komunikim për mediat ku ka bërë me dije lajmin për mbylljen e kësaj greve, deklaroi se greva shërbeu për të sensibilizuar opinion publik në vend dhe atë ndërkombëtar, edhe pse mungoi vullneti i qeverisë për të dialoguar. Sipas saj, shkak i nderprerjes se greves eshte bere gjendja e renduar shendetesore e grevisteve si dhe mbeshtetja qe kane marre nga komisioneri per zgjerimin ne  BE, Stefan Fyle.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>