Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në Tiranë

68

1natoSekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg viziton për herë të parë Tiranën.
Në orën 10:50 Stoltenberg u prit me ceremoni shtetërore nga kryeministri Edi Rama.
Në axhendën e vizitave të tij, Stoltenberg do të takohet me Presidentin Nishani, kryeministrin Edi Rama, ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe ministrin e Jashtëm Ditmit Bushati.
Vizita e tij vjen pas 25-vjetorit të rënies së regjimit komunist.
Axhenda e takimeve
Ora 10:45 Ceremonia zyrtare e mirëseardhjes së Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg nga Kryeministri Edi Rama
Në orën 11:10-11:40 do të zhvillohet takimi mes dy delegacioneve
Në orën 11:40 Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të japin një konferencë të përbashkët për shtyp
Ora 12.00 Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati do të presë në MPJ Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Sh. T. Z. Jens Stoltenberg.
Ne oren 16:00 Bujar Nishani do te prese ne nje takim (ne Presidence) Sekretarin e Pergjithshem te NATO-s, Jens Stoltenberg