Basha: Jam me studentët me shpirt dhe mendje

76

Kreu i PD, Lulzim Basha u shpreh se opozita është me mendje dhe shpirt tek studenti. Pas përfundimit të mbledhjes së grupit, kreu i demokratëve tha se PD është kundër ligjit për arsimin e lartë.

Basha tha: Sot është protesta e studentëve. PD e mbështet dhe është me shpirt dhe mendje. Jam i vetëdijshem se nuk ka nevojë të bëjmë akte protagonizmi për t’i shërbyer propagandës së Ramës, i cili prej 13 ditësh po i torturon.

Ne jemi kundër ligjit për arsimin e lartë. Nuk e çuam në Gjykatë Kushtetuese sepse Gjykata Kushtetuese është e kapur.

Pse Arta Marku nuk ka nisur hetimet për Edi Ramën për vjedhjen në Unazën e Re.

Thirrja jonë sot është që të bashkohen të gjithë shqiptarët me studentët.