Date archive forTetor 18th, 2019
By albaniaplus On E premte, Tetor 18th, 2019
0 Comments

Familja e Alvinit: “Na ndihmoni të sjellim djalin në shtëpi”

Në vitin 2014, kur ishte vetëm 5 vjeç, Alvini është çuar në Siri nga e ëma, pa dijeninë e babait. I ati, Afrim Berisha, nuk ka kaluar ditë pa e kërkuar. As lufta, as frika, as largësia, as pengesa More...

By albaniaplus On E premte, Tetor 18th, 2019
0 Comments

Çfarë humbim dhe përfitojmë nga hapja ose jo e negociatave me BE

Ish Ministri i Financave Arben Malaj në një intervistë për Gazetën “Si” thotë me bindje se Shqipëria është gati për t’iu çelur negociatat me BE-në dhe për të qenë pjesë e familjes së madhe More...

By albaniaplus On E premte, Tetor 18th, 2019
0 Comments

Rama dhe Cakaj në konferencë të jashtëzakonshme

Kryeministri Edi Rama dhe ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj do të dalin në një konferencë për shtyp në orën 17:00. Mësohet se në konferencën e përbashkët, Rama do të japë vendimin zyrtar More...

By albaniaplus On E premte, Tetor 18th, 2019
0 Comments

Përgjigja e BE-së Zaev jep dorëheqjen

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane e lajmeve Ansa. Dorëheqja vjen pasi vendet anëtare të BE-së nuk arritën marrëveshje për More...

By albaniaplus On E premte, Tetor 18th, 2019
0 Comments

Në sytë e tmerruar të Alvinit

Aurora Allushajt Në të gjithë e kishim harruar Alvin. Vraponim në përditshmërinë tonë, punë, pazare, takime me miq e mbrëmjeve ktheheshim në familje. Ndërkohë që për Agronin, babain e Alvin nuk është More...