Date archive forJanar, 2019
By albaniaplus On E hënë, Janar 7th, 2019
0 Comments

Nuk pyet mali se e shpojnë me ombrellë!

Viti i Ri do të nisë me një punë të lënë përgjysmë nga Opozita e Bashkuar, të flasin përmes protestës së studentëve. Edhe pse e kam cituar edhe më herët se PD dhe LSI nuk kanë ende një kauzë More...

By albaniaplus On E hënë, Janar 7th, 2019
0 Comments

3 të vdekur dhe 5 të plagosur në aksidente rruge

Mbrëmjen e djeshme rrugët e vendit janë përgjakur nga disa aksidente rrugore. 3 persona kanë humbur jetën, ndërsa 5 të tjerë janë plagosur në dy akësidente në autostradën Levan-Tepelenë dhe në More...

By albaniaplus On E premte, Janar 4th, 2019
0 Comments

Qeni zbulon vendin ku 28-vjeçarja shqiptare ishte varrosur nga babai

Detaja të reja kanë dalë nga vrasja e Anxhelina Petros. Mësohet se ishte qeni i saj, Roki që drejtoi policinë drejt vendit ku 28-vjeçarja shqiptare ishte varrosur nga babai. Sapo pa policinë që More...

By albaniaplus On E premte, Janar 4th, 2019
0 Comments

Lindi me flokë të zinj dhe balluke të bardhë, bebushja mrekullon botën

Një bebushe e lindur para pak ditësh, është në qendër të vëmendjes në rrjetet sociale për një arsye shumë të veçantë: Ajo ka lindur me flokë të zinj, por me balluke të bardhë si retë. Kjo More...

By albaniaplus On E premte, Janar 4th, 2019
0 Comments

Tonin Vocaj dhe Eduart Merkaj emërohen në poste të rëndësishme

Drejtues i Lartë Tonin Vocaj emërohet Drejtor i Departamentit të Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit dhe Drejtues i Lartë Eduart Merkaj emërohet Drejtor i Departamentit për Kufirin dhe Migracionin More...

By albaniaplus On E enjte, Janar 3rd, 2019
0 Comments

Feminicidi si rrënjë e dhunës

Nga Aurora Allushaj Ofendimet, sharjet, talljet, ngacmimet, përgjimet, monitorimet monetare, vjedhjet e fotografive, shkatërrimi i objekteve personale, kërcënimet, shantazhet, aktivitet seksuale të padëshiruara, More...

By albaniaplus On E enjte, Janar 3rd, 2019
0 Comments

Wieland: Kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi

Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, tha të mërkurën në Prishtinë se mundësia e ndryshimit të kufijve ndërmjet Kosovës e Serbisë, nuk do të ishte ide e mirë. Ai i bëri More...

By albaniaplus On E enjte, Janar 3rd, 2019
0 Comments

Zbulohet planeti më i largët nga toka

NASA zbuloi për publikun fotografinë e objektit më të largët në sistemin Diellor. E emërtuar “Ultima Thule” nga latinishtja “Një vend përtej botës,” objekti i vogël qiellor duke si një More...