Date archive forNëntor, 2018
By albaniaplus On E premte, 30 Nëntor, 2018
0 Comments

Skandal në qeverinë italiane, Di Maio në telashe

Qeveria Italiane është përshirë në një skandal ekonomik me protagonist zëvëndës kryeministrin e ministrin e Punës e Zhvillimit Ekonomik, si dhe liderin e 5 Yjeve , Luigi Di Maio. Pak orë më parë autorietet More...

By albaniaplus On E premte, 30 Nëntor, 2018
0 Comments

EURALIUS të fortët në burgje do të izolohen

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në parim ligjin që kufizon deri në limit të drejtat e të dënuarve dhe të paraburgosurve që akuzohen për pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal. Kjo masë e cila More...

By albaniaplus On E premte, 30 Nëntor, 2018
0 Comments

Merkel humb hapjen e samitit të G20 në Argjentinë, shkak një problem teknik në avionin që udhëtonte

Angela-Merkel-Kancelarja-Gjermane Kancelarja gjermane Angela Merkel e humbi hapjen e samitit të G20 në Argjentinë pasi avioni i saj u detyrua të kthehej pak pasi u nis në fluturim nga Berlini. Zyra e kancelares More...

By albaniaplus On E premte, 30 Nëntor, 2018
0 Comments

Berat, çift i të moshuarve hidhet nga ballkoni

Qyteti i Beratit është zgjuar me një ngjarje tragjike. Një çift të moshuarish janë gjetur të pajetë në lagjen “30 Vjetori” në Berat. Kujtim dhe Keze Agalliu, rreth 80 vjeç, dyshohet se janë hedhur More...

Parlamenti Europian/ Albaniaplus foto/
By albaniaplus On E enjte, 29 Nëntor, 2018
0 Comments

PE i kvrkon Hungaria të ekstradojë Gruevskin në Maqedoni

Parlamenti Europian miratoi sot dy amendamente përmes së cilëve i kërkohet Hungarisë të ekstradojë ish-kryeministrin Nikolla Gruevski në Maqedoni. Grupi i Socialdemokratëve dhe “Të gjelbërve” para More...

By albaniaplus On E enjte, 29 Nëntor, 2018
0 Comments

Kuqezinjtë e Panuçit në vendnumëro në FIFA

FIFA ka publikuar renditjen e re të kombëtareve. Kuqezinjtë e Panuçit vazhdojnë të qëndrojnë në vendin e 60 të renditjes, duke mos ndryshuar asnjë pozicion nga renditja e shkuar, pavarësisht rezultateve More...

By albaniaplus On E enjte, 29 Nëntor, 2018
0 Comments

PE i thotë po raportit të Fleckenstein për Shqipërinë

Parlamenti Europian miratoi sot me 459 vota raportin e eurodeputetit dhe raportuesit për Shqipërinë, Knut Fleckenstein, për hapjen e negociatave të pranimit të Shqipërisë në BE, në qershor 2019. Lajmin More...

By albaniaplus On E mërkurë, 28 Nëntor, 2018
0 Comments

Basha gabon dy herë, Rama e tall

Demokratët u mblodhën në Varrezat e Dëshmorëve për të nderuar bashkë me Pavarësinë edhe Ditën e Çlirimit, duke vijuar traditën e injorimit të 29 Nëntorit.Pas homazheve dhe himnit kombëtar, kryetari More...

By albaniaplus On E mërkurë, 28 Nëntor, 2018
0 Comments

Brexit do të varfërojë Britaninë

Britania e Madhe do të jetë më e dobët ekonomikisht pas Brexit. Shifrat zyrtare thonë se ekonomia e Britanisë mund të jetë deri në 3.9% më e vogël pas 15 vjetësh sipas planit Brexit të Theresa May, More...

By albaniaplus On E mërkurë, 28 Nëntor, 2018
0 Comments

Putin uron Metën për ditën e Flamurit

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin i ka përcjellë një mesazh urimi presidentit të Shqipërisë Ilir Meta me rastin e Ditës së Flamurit. Në mesazhin e urimit presidenti shpreh sigurinë se zhvillimi i marrëdhënieve More...