Date archive forNëntor 6th, 2017
By albaniaplus On E hënë, Nëntor 6th, 2017
0 Comments

Piktura e Jezusit e Leonardo da Vinçit në ankand

Piktura e rrallë, e vjetër rreth 500 vjet e Jezu Krishtit, e realizuar nga Leonardo da Vinçi, do të shitet në ankand në New York. “Salvator Mundi” është një nga 20 pikturat e njohura nga da Vinçi More...

By albaniaplus On E hënë, Nëntor 6th, 2017
0 Comments

Ky është 5-vjeçari shqiptar me fuqi ‘mbinjerëzore’

Njihuni me 5-vjeçarin magnet,” kështu kanë shkruar mediat amerikane për djalin nga Kosova që mendohet të ketë veti magnetike. Erman Delic nga Kosova zbuloi vetitë e tij magnetike, teksa po shihte televizor More...

By albaniaplus On E hënë, Nëntor 6th, 2017
0 Comments

Trump: Programi i Koresë Veriore, rrezik për botën

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se programi raketor atomik i Koresë Veriore është “kërcënim” për botën dhe ka përsëritur se “periudha e durimit strategjik” ndaj Phenianit More...

By albaniaplus On E hënë, Nëntor 6th, 2017
0 Comments

Nis puna në pikën kufitare të Kapshticës

Pala greke ka nisur sot punën në pikën kufitare të Kapshticës pas 48 orësh bllokim. Mëngjesin e sotëm në këtë pikë të kalimit janë lejuar që të gjithë qytetarët të kalojnë normalisht kufirin. Kjo More...

By albaniaplus On E hënë, Nëntor 6th, 2017
0 Comments

Goditet rrjeti i falsifikimit të pasaportave të BE

Policia greke ka goditur një nga rrjetet më të mëdha të trafikut të emigrantëve, që i pajiste me pasaporta të falsifikuara, njoftoi media greke të hënën. Në një operacion të organizuar në bashkëpunim More...