Date archive forPrill, 2016
By albaniaplus On E martë, Prill 26th, 2016
0 Comments

Kryeministri: Bëmë o babë të të ngjaj, Basha: Bajgat e Edi Ramës nuk shesin më

Rama dhe Basha janë përplasur live, por njëri në konferencë me gazetarët dhe tjetri duke iu përgjigjur në FB. Ndërkohë që kreu i opozitës po bashkëbisedonte me gazetarët për situatën në vend dhe More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 20th, 2016
0 Comments

Masoneria e lirë

Shikoni Dokumentarin!  More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 20th, 2016
0 Comments

Mos u zini, Shullazi është i të gjithëve!

Andi Bushati Debati politik rreth ndalimit të bujshëm të Emiliano Shullazit i ngjan në thelb të gjitha debateve shterpë që zhvillohen prej kohësh në këtë vend, për kriminalizimin e palëve, për koncesionet More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 20th, 2016
0 Comments

Gara për Rektor të UT, votojnë kandidatët Dibra dhe Koni

Ndërsa në Universitetet e të gjithë Republikës së Shqipërisë pedagogë dhe studentë po zgjedhin drejtuesit e Universiteteve dhe Fakulteteve, në Tiranë duke se proçesi deri tani po shkon normalisht. Kandidatja More...

By albaniaplus On E martë, Prill 19th, 2016
0 Comments

Athina negocion për marrëveshje me kreditorët

Negociatat midis Athinës dhe kreditorëve të saj kanë hyrë në fazën përfundimtare drejt një marrëveshje të mundshme mbi reformat e kërkuara, njoftoi sot qeveria greke, duke përjashtuar miratimin në More...

By albaniaplus On E martë, Prill 19th, 2016
0 Comments

Spalletti kam mardhënie të mirë me Tottin

Trajneri i AS Roma, Luciano Spalletti, është shprehur se gjithçka shkon mirë në marëdhënien e tij me Francesco Tottin, pas debateve për barazimin e së dielës 3-3 në fushën e Atalanta Bergamo. “Me Totti, More...

By albaniaplus On E martë, Prill 19th, 2016
0 Comments

Dhunon fizikisht dhe psikologjiokisht të fejuarën, arrestohet i riu

Një shtetas i shpallur në kërkim dhe i akuzuar për dhunë ndaj të fejuarës, u arrestua nga policia e Tiranës. Në pranga përfundoi Besar Bytyqi (Bytyçi), 23 vjeç, banues në Tiranë. Arrestimi i tij u More...

By albaniaplus On E martë, Prill 19th, 2016
0 Comments

A duhet t’i themi të gjitha ne gazetarët?

Aurora Allushaj InterviewÇdo ditë opinioni publik informohet deri në detajet më të vogla për veprat penale që tashmë janë bërë si një zinxhir i gjatë dhe i trishtuar i vdekjes dhe zisë. Duket sikur More...

By albaniaplus On E martë, Prill 19th, 2016
0 Comments

Ja si të mbrohemi nga alergjitë e pranverës

Stina e pranverës së bashku me bukurinë e saj vjen edhe me një sërë alergjish sidomos nga polenat e luleve. Nga institutet e kujdesit të shëndetit në SHBA, vijnë një sërë këshillash për t’u mbrojtur More...

By albaniaplus On E martë, Prill 19th, 2016
0 Comments

50 fakte interesante në 25 vjet Parlament

Nga Roland Qafoku/ 8 zgjedhje parlamentare, 7 legjislatura, 7 kryetarë kuvendi, 6 presidentë të republikës të zgjedhur, janë shifrat më të rëndësishme të funksionimit të parlamentit pluralist 18 prill More...