Date archive forMars, 2016
By albaniaplus On E premte, 4 Mars, 2016
0 Comments

PD depoziton tre kërkesa në KQZ për referendum lokal në Tiranë

Partia Demokratike depozitoi sot 3 kërkesa për referendum vendor i cili do q të mundësojne që zëri i qytetareve të dëgjohet në Tiranë. Partia Demokratike në një njoftim për mediat bën të ditur se More...

By albaniaplus On E premte, 4 Mars, 2016
0 Comments

Eurostat: BE-ja më shumë se 1,25 milionë azilkërkues në 2015

Më shumë se 1,25 milionë shtetas të huaj, kryesisht sirianë, afganë dhe irakianë depozituan vitin e kaluar një kërkese për azil në Bashkimin Evropian, një shifër mjaft e lartë, njoftoi sot zyra evropiane More...

By albaniaplus On E premte, 4 Mars, 2016
0 Comments

Theodore Theodoridis, sekretar i përgjithshëm i UEFA-s

Greku Theodore Theodoridis eshte zgjedhur te premten sekretar i pergjithshem i UEFA-s, duke zevendesuar italo-zviceranin Gianni Infantino, i cili u zgjodh javen e kaluar president i FIFA-s. Theodoridis, 50 vjec, More...

By albaniaplus On E premte, 4 Mars, 2016
0 Comments

Koreja e Veriut: Vijojmë me programin bërthamor, pamvarësisht perëndimit

Koreja e Veriut është angazhuar të përforcojë potencialin e saj bërthamor duke e cilësuar të paligjshme dhe të padrejtë rezolutën për sanksione të mëtejshme të miratuara nga Këshilli i Sigurimit More...

By albaniaplus On E premte, 4 Mars, 2016
0 Comments

Klosi takim për Urdhrin e Psikologut

Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë, Blendi Klosi, ka zhvilluar sot një takim me grupet e interesit për projektligjin mbi Urdhrin e Psikologut me fokus njohjen e profesionit të psikologut dhe afrimin More...

By albaniaplus On E premte, 4 Mars, 2016
0 Comments

Për gjyqtarët dhe politikanët që nuk kërkojnë viza

Mero Baze Lajmi se ambasada e SHBA ka një listë konfidenciale që e përdor për të ndaluar udhëtimin drejt SHBA të gjyqtarëve apo prokurorëve të korruptuar, ka bërë shumë zhurmë në mjediset politike More...

By albaniaplus On E premte, 4 Mars, 2016
0 Comments

Mogherini në Tiranë: Kusht reforma në drejtësi

Shefja e lartë e politikës se jashtme te Bashkimit Europian Federika Mogherini, kishte mesazhe të rëndësishme për politikën shqiptare në vizitën e saj në Tiranë. Reforma ne drejtesi sipas numrit dy të More...