Date archive forGusht, 2015
By albaniaplus On E enjte, Gusht 20th, 2015
0 Comments

Londra e Parisi plan të përbashkët masash për klandestinët

Sekretarja e brendshme britanike Theresa May dhe Ministri i Brendshëm francez Bernard Cazeneuve vizituan Eurotunelin në Calais, për të zbuluar një plan të përbashkët veprimi për të mos lejuar hyrjen në More...

By albaniaplus On E enjte, Gusht 20th, 2015
0 Comments

Mos u besoni politikanëve, që luajnë “komedi si të virgjër”!

Artan Fuga Për një gazetari kritike, jo raportim thjesht deskriptiv, tre raste në edicionet e lajmeve sot në mëngjes: Rasti i parë: Thuhet se statistikat europiane a gjermane theksojnë se azilkërkuesit More...

By albaniaplus On E mërkurë, Gusht 19th, 2015
0 Comments

Tentoi të përdhunojë një të mitur, arrestohet

Një 37 vjeçar është arrestuar pasi akuzohet për vepra të turpshme kundrejt një fëmijë 8 vjeçar. Policia e Vlorës informoi sot, 19 gusht 2015, se personi i arrestuar është Odhisea Kaçi, 37 vjeç, banues More...

By albaniaplus On E mërkurë, Gusht 19th, 2015
0 Comments

Vrau prostitutën, kapet pas 15 vitesh në Belgjikë

Erjon Sejdiraj, shqiptari i dënuar për vrasjen e një prostitute ekuadoriane kishte arritur t’i fshihej për 15 vite policisë duke fshirë tatuazhin dhe duke përdorur një identitet të rremë “Shqiptari More...

By albaniaplus On E diel, Gusht 9th, 2015
0 Comments

PER NJE LEXIM ME TE MIRE TE VETES E TE SHO-SHOQIT

Mustafa Nano Mustafa Nano Është e vërtetë ajo që thotë Agron Gjekmarkaj në shkrimin e djeshëm në të përditshmen “Panorama”, me titullin “Selam, o Mustafa Nano”. Më ka qëlluar në dy-tre raste More...

By albaniaplus On E diel, Gusht 9th, 2015
0 Comments

Romancë midis Jennifer Lopez dhe Casper Smart

Jennifer Lopez dhe Casper Smart janë rikthyer bashkë sërish të lumtur. Këngëtarja dhe koreografi u fotografuan në një takim sekret teksa darkonin mbrëmjen e së premtes në restorant “Craig’s” në More...

By albaniaplus On E diel, Gusht 9th, 2015
0 Comments

Mediat gjermane: Thaci do të gjykohet për krime lufte

Hashim Thaci, zëvendës kryeministri dhe ministri i jashtëm i Kosovës përballet me mundësinë e gjykimit për krime lufte. Kështu shkruan e përditshmja gjermane Die Welt, duke theksuar se pavarësisht se More...

By albaniaplus On E premte, Gusht 7th, 2015
0 Comments

Ku po pushojnë humbësit?

Ilva Tare Falë edhe temperaturave të larta nuk është ndonjë cudi që në media të shohësh deklarata dhe thënie nga më të cuditshmët, për të cilat është e vështirë të gjesh përgjigje. Ka edhe lajme More...

By albaniaplus On E premte, Gusht 7th, 2015
0 Comments

Panariti nga Butrinti: 50% e farës së midhjes e dëmtuar

Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti u kërkoi kultivuesve të midhjes në Butrint të sigurohen në mënyrë që në rast katastrofash të tilla të dëmshpërblehen nga kompanitë e sigurimeve. Gjatë inspektimit More...

By Qemal Shehu On E premte, Gusht 7th, 2015
0 Comments

Champions League, hidhet shorti i Play-off.

Sot ne oren 12:00 PM ne Zvicer eshte hedhur shorti per ndeshjet Play-off ne Champions League. Sipas shortit te hedhur mesditen e sotme Skenderbeu do te ndeshet me skuadren kroate, Dinamo Zagreb, nje short i veshtire More...