Date archive forQershor, 2015
By albaniaplus On E hënë, Qershor 15th, 2015
0 Comments

Rriten të ardhurat nga turizmi, shqiptarët zgjedhin Shqipërinë

Të ardhurat nga turizmi në 3-mujorin e parë 2015 u rritën 13% më shumë se e njëjta periudhë e vitit të shkuar dhe shërbimet e udhëtimit për turizëm u mbyllën me bilanc pozitiv prej 44 milionë euro, More...

By Jonida Çota On E premte, Qershor 12th, 2015
0 Comments

Jep dorëheqjen kreu i fondit të SDKSH-së

Ka dhënë sot dorëheqjen, kreu i fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor, Astrit Beci. Dorëheqja vjen fill pas skandalit në lidhje me barnat e rimbursueshme,.. Dorëheqja e drejtuesit More...

By albaniaplus On E enjte, Qershor 11th, 2015
0 Comments

Sulmohet me armë selia e portalit Kossev në Mitrovicë

Persona të panjohur kanë shtënë me armë zjarri në selinë e portalit Kossev në veri të Mitrovicës, por për fat të mirë nuk ka të lënduar në njerëz, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it. Sipas More...

By albaniaplus On E enjte, Qershor 11th, 2015
0 Comments

Dyshohet si financues terrorizmi, arrestohet

Policia ka njoftuar se mbrëmë ka arrestuar në Kaçanik  një person, të dyshuar se ka financuar terrorizmin. Mediat kosovare duke iu referuatr Policisë thonë ekziston dyshimi i bazuar për kryerjen e kësaj More...

By albaniaplus On E enjte, Qershor 11th, 2015
0 Comments

I kthehet vizitorëve Hamami i Krujës

Pas një pune restauruese disa mujore dhe me nje investim prej 84 mijë eurosh, qytetit mesjatar te Krujes i është rikthyer hamami i kalase, momument kulture i kategorise se pare dhe nje atraksion turistik potencial. Falë More...

By albaniaplus On E mërkurë, Qershor 10th, 2015
0 Comments

Duma: Do rishikohen faturat e ujit

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma nisi prezantimin e programit në çdo lagje të qytetit dhe bashkisë së Durrësit. Ajo shpalosi programin në lagjen 18 të qytetit ku u shpreh se brenda 4 viteve More...

By albaniaplus On E martë, Qershor 9th, 2015
0 Comments

Shantazhonin adoleshenten, arrestohen 3 të rinj

Jonida Cota Tre adoleshentë u arrestuan sot në mëngjes nga Drejtoria e Policisë së Tiranës të dyshuar për shantazh me foto dhe gjobë-vënie ndaj një vajze.  Tre të rinjtë perkatesisht të moshës 15, More...

By albaniaplus On E martë, Qershor 9th, 2015
0 Comments

Baba në Finlandë dhe dy fjalë për mjekësinë shqiptare!…

Hamza Hatika Mund të kisha menduar gjithçka, mundet të kisha thurur mijëra ëndrra, si çdo baba për fëmijën e tij, por jo se im bir do të lindte në këtë tokë të bekuar, që na ka pritur me aq dashuri More...

By albaniaplus On E martë, Qershor 9th, 2015
0 Comments

Atentat në ish-Kënetë, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur

Jonida Cota Nje i ri nga Laçi ka gjetur vdekjen në zonën e ish-Kënetës në Durrës. Burime nga policia bejne te ditur se viktima është shtetasi me inicialet D.H., 31 vjeç.  Ai po luante bixhoz me dy persona More...

By albaniaplus On E hënë, Qershor 8th, 2015
0 Comments

Benoit Theunissen: Shqipëria, vendi i kontradiktave të mëdha

Benoit Theunissen Foto: Jozefina Dani Aurora Allushaj Benoit është nje gazetar ri, i talentuar dhe i apasionuar për vendet e Ballkanit. Prej disa vitesh lexon dhe informohet çdo ditë për trojet shqipfolëse. More...