Dyshohet si financues terrorizmi, arrestohet

70

arrestimPolicia ka njoftuar se mbrëmë ka arrestuar në Kaçanik  një person, të dyshuar se ka financuar terrorizmin.

Mediat kosovare duke iu referuatr Policisë thonë ekziston dyshimi i bazuar për kryerjen e kësaj vepre penal.

Me urdhër të Gjykatës është kontrolluar shtëpia e të dyshuarit dhe në cilësi të provave materiale janë konfiskuar disa pajisje elektronike, fletushka dhe një karikator pa fishekë.