Date archive forTetor, 2014
By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 29th, 2014
0 Comments

Ganaj: KLD, asnjë masë ndaj zyrtarëve që kanë fshehur pasurinë

Kryetari i Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive, Shkëlqim Ganaj, tha sot në Komisionin e Ligjeve, se Këshilli i Lartë i Drejtësisë (KLD) ka pasur në shqyrtim raste të rënda More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 29th, 2014
0 Comments

A mund ti rezistosh dot kësaj “Joshjeje” ? ! .

Anila Gjonaj Nuk më pëlqen të bëj moralizëm prandaj dhe për fenomenin e cënimit të të drejtave të autorit do t’iu tregoj një histori e cila më ka zbavitur dhe irrituar në të njëjtën kohë. Sot More...

By albaniaplus On E enjte, Tetor 23rd, 2014
0 Comments

UEFA vendos sot për ‘Serbi-Shqipëri’

Qeveria e futbollit evropian UEFA pritet të japë sot vendimin e shumëpritur për të ardhmen e ndeshjes së ndërprerë “Serbi-Shqipëri” dhe dënimet e mundshme ndaj Federatave të dy kombëtareve. Komisioni More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 22nd, 2014
0 Comments

FSHF kërkon fitoren 3-0 në tavolinë

Federata Shqiptare e Futbollit kërkon fitoren 3-0 në tavolinë. FSHF informon që vendimi i marrë nga UEFA mund të jetë objekt i apelimit pranë Gjykatës të Arbitrazhit të Sportit. Me njoftimin e akuzave More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 22nd, 2014
0 Comments

Ministria e Punëve të Brendshme: Askush nuk është mbi ligjin

Zedhenesi i Ministrit te Punëve të Brendshme ka dalë ne mbremje me një deklaratë për mediat, ku theksohet se “Policia e Shtetit ka treguar e do vazhdojë të tregojë se nuk ka më të paprekshëm dhe as More...

By albaniaplus On E martë, Tetor 21st, 2014
0 Comments

Rosaria Talarico, gazetarja e luftës së Kosovës: Fajin e ka UEFA

Aurora Allushaj Në pamje të parë duket shumë e vogël. Buzëqeshja, fytyra e rrumbullakët dhe mirësjellja janë pikat e saj më të forta. Kur e kontaktova për intervistë nuk hezitoi, unë e dua shumë Shqipërinë, More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 15th, 2014
0 Comments

Turp Serbia!

Mira Kazhani Në stadiumin e Beogradit nuk kish mbrëmë shumë shqiptarë, veç atyre që ishin në fushën e blertë të stadiumit në Beograd: dhe ata po luanin si djem europianë që nga kapiteni Cana e deri More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 15th, 2014
0 Comments

Lorik Cana: Nuk mund të ktheheshim në lojë, ishim të lënduar

Kapiteni i Kombëtares Shqiptare ka folur pas incidenteve në Beograd duke sqaruar situatës se si ka ndodhur. Cana deklaroi për Supersport se ai dhe lojtarët mbrojtën flamurin dhe nuk bënë gjë tjetër. “U More...

By albaniaplus On E mërkurë, Tetor 15th, 2014
0 Comments

Serbi-Shqiperi, tifozet serbe godasin lojtaret shqiptare

Skandal ne ndeshjen Serbi-Shqiperi! Ne minuten e 42 te ndeshjes, tifozet serbe kane hyre ne fushe duke detyruar arbitrin e takimit te nderprese ndeshjen dhe te therrase te gjithe lojtaret ne dhomat e zhveshjes. More...

By albaniaplus On E martë, Tetor 14th, 2014
0 Comments

Mediat serbe: Po na pushton Shqipëria

Mediat serbe kanë alarmuar situatën në Beograd duke thënë se gjithçka mund të ndodhë aty sepse shumë kosovarë kanë arritur atje. Fotografitë e publikuara të disa shqiptarëve në Beograd kanë shtyer More...