Date archive forMaj, 2014
By albaniaplus On E shtunë, Maj 31st, 2014
0 Comments

Adoleshentja malajziane është përdhunuar nga 38 burra

Një adoleshente malajziane është përdhunuar nga 38 burra në një kasolle të braktisur, e cila përdorej si vend për konsumim droge, kanë njoftuar reporterët ditën e sotme. Mendohet se sulmi i tmerrshëm More...

By albaniaplus On E shtunë, Maj 31st, 2014
0 Comments

Bullgari, dënohet ish-ministri i Brendshëm për përgjimet

Ish-ministri i Bullgarisë, Tsvetan Tsvetanov u dënua me 4 vite burg në 29 maj, për pengimin e drejtësisë gjatë skandalit të fundit politik për përgjimet. Tsvetanov i ka shërbyer qeverisë së Boiko More...

By albaniaplus On E shtunë, Maj 31st, 2014
0 Comments

Doksan Dushku: E vrava vajzën nga turpi

69-vjeçari Doksan Dushku, i cili akuzohet për vrasjen e vajzës së tij ka treguar para gjykatës historinë që çoi në ekzekutimin e 21-vjeçares me tetë plumba automatiku. Në sallën e gjyqit, 69-vjeçari More...

By albaniaplus On E premte, Maj 30th, 2014
0 Comments

Veliaj: Nuk jemi shoqëri me kanibalizëm social

Ministri i Mirëqenies Sociale, Erjon Veliaj ka shpërndarë sot  për 107 ish-të përndjekur politikë këstet e para. Ministri bëri publike faktet ku tregoi se për 9 muaj burg që ka bërë nëna e Hoxhës, More...

By albaniaplus On E enjte, Maj 29th, 2014
0 Comments

Balla: Sali, lëre rehat këtë vend

Seanca plenare e sotme ka nisur me debatet për sherrin e ndodhur dy ditë më parë mes deputetit të PD-së Gent Strazimiri, Xhemal Qefalia Armando Prenga dhe Gentian Bejko. Pika të forta diskutimi janë trajtimi More...

By albaniaplus On E mërkurë, Maj 28th, 2014
0 Comments

Haxhinasto: Haxhinasto: Synojmë ngritjen e Qendrës Kombëtare për Monitorimin e Trafikut

Projekti Sensor përbën një instrument shumë të vlefshëm si në duart e politikëbërësve ashtu dhe të atyre që merren me zbatimin e ligjit në rrugët tona, por më shumë se të gjithë përfitojnë përdoruesit More...

By albaniaplus On E mërkurë, Maj 28th, 2014
0 Comments

Dhunoi protestuesin, shkarkohet ndihmësi i Erdoganit

Ndihmësi kryesor i kryeministrit turk i cili u fotografua të dhunonte një protestues në demonstratat e fatkeqësisë së Soma-s, është shkarkuar. Imazhi i tij duke goditur një protestues të cilin e tërhiqnin More...

By albaniaplus On E mërkurë, Maj 28th, 2014
0 Comments

Ambasadorët krehin ende bishtin e Berishës

Gjatë raportimit në Komisionin parlamentar për Politikat e Jashtme për funksionimin e diplomacisë shqiptare, ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati është shprehur se, shumë ambasadorë të Shqipërisë veprojnë More...

By albaniaplus On E mërkurë, Maj 28th, 2014
0 Comments

Pse Medea vazhdon të vrasë?!

  Aurora Allushaj Ende nëna që vrasin! Çdo ditë raste të reja, çdo ditë britma që humbasin pa shpjeguar një ‘pse’. Çfarë ndodh në mendjen e këtyre nënave që arrijnë të vrasin atë që vetë More...

By albaniaplus On E martë, Maj 27th, 2014
0 Comments

Një pallat i shkatërruar nga bombardimet në Aleppo

Një pallat i shkatërruar nga bombardimet në Aleppo. (Baraa al Halabi, Afp)  More...