Date archive forPrill, 2014
By albaniaplus On E mërkurë, Prill 30th, 2014
0 Comments

Të paktën 100 të vdekur në një sulm terrorist në Homs

Të paktën 100 persona, mes të cilëve më shumë se 80 civilë, u vranë në një atentat të dyfishtë me makinë bombë që goditën një lagje proregjimit në Homs, qyteti i tretë më i madh në Siri, sipas More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 30th, 2014
0 Comments

Jahjaga: Kosova, shtet i të gjithë qytetarëve

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga takoi sot një grup të deputetëve të Kuvendit të Republikës së Kosovës, të udhëhequr nga Petar Miletiç, nënkryetar i Kuvendit.Presidentja e Kosovës More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 30th, 2014
0 Comments

Basha takim të veçantë me përfaqësuesit e BB dhe FMN-së

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në një takime të veçant përfaqësuesit e Bankës Botërore, Tahseen Sayed dhe të Fondit Monetar Ndërkombëtar, Nadeem Ilahi, ku në qendër të bisedimeve More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 30th, 2014
0 Comments

Bushati: Evropa s’duhet të injorojë sfidat e Ballkanit Perëndimor

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, është duke zhvilluar një vizitë zyrtare në  Uashington. Në konferencën e Këshillit të Atlantikut, ministri deklaroi se, as Evropa dhe as NATO nuk duhet të More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 30th, 2014
0 Comments

Putin: Në Ukrainë s’ka ushtri ruse

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se në Ukrainë nuk ka ushtarë rusë. “Kemi dëgjuar se atje ka forca tona speciale apo instruktorë tanë. Unë ju them me përgjegjësi se atje nuk ka as instruktorë More...

By albaniaplus On E mërkurë, Prill 30th, 2014
0 Comments

Lufta në Siri, vritet shqiptari

 Luftimet në Siri i kanë marrë jetën një tjetër shqiptari.Ai është Egzon Avdyli.  Grupi për të cilin ai luftonte Shteti Islamik i Irakut dhe Shamit për të cilin ai luftonte kanëpublikuar lajmin e More...

By albaniaplus On E martë, Prill 29th, 2014
0 Comments

Pako bombë në komisariatin ku u mbajt Ilia Kareli

Policia greke ka sekuestruar një pako bombë, e cila u dërgua në komisariatin ku u mbajt Ilia Kareli, në Iteas të Greqisë. Pakoja ishte dërguar për shefin e Komisariatit, A.Holeba, i cili po ta kishte hapur More...

By albaniaplus On E martë, Prill 29th, 2014
0 Comments

Eksploziv automjetit, dyshohet për rivalitet

Një makinë ka shpërthyer në orët e para të mëngjesit të së martës në Bulqizë, pasi në të ishte vendosur një sasi lënde plasëse. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Gjeologu” të qytetin, ndërsa More...

By albaniaplus On E martë, Prill 29th, 2014
0 Comments

Ismail Kadare: Ja e vërteta e letrës së Dhora Lekës

Ka më shumë se 3 vjet që Ismail Kadare, nuk ka dhënë një intervistë televizive. Na duket se ka bërë një betim me veten. Por gjithë këtë heshje e thyen për një arsye madhore. Në median e shkruar është More...

By albaniaplus On E martë, Prill 29th, 2014
0 Comments

Inva Mula pranohet anëtare e Akademisë Botërore të Artit dhe Shkencës

Sopranoja me famë botërore Inva Mula është pranuar ditët e fundit anëtare e Akademisë Botërore të Artit dhe Shkencës, (World Academy of Art and Science). Në një postim në rrjetin social Facebook, sopranoja More...