Publikuar Ne: 21 Mars 2014
65 shikime
KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Vdes 15-vjeçari shqiptar i plagosur 6 ditë më parë në SHBA

NdojiNjë 15-vjeçar, i cili u qëllua me plumb me plumb në kokë para gjashtë ditësh ndërroi jetë dje në spital. Kristjan Ndoji, i cili jetonte në Connecticut të SHBA-ve kërcënohej herë pas herë nga disa bashkëmoshatarë lidhur me një vajzë.

Mirëpo të shtunën e javës së kaluar, Ndoji u sulmua nga disa bashkëmoshatarë dhe qëllua me pistoletë në këmbë dhe kokë. Ai u dërgua menjëherë në spital dhe gjashtë ditë qëndroi në gjendje koma. Ai është përshkruar si një nxënës i buzëqeshur dhe aspak agresiv.

Miqtë dhe komuniteti ku ai jetonte kishin hapur një llogari në internet, ku njerëzit mund të transferonin para për të ndihmuar në rikuperimin e Ndojit.

Policia ende nuk i ka identifikuar autorët e kësaj ngjarjeje, por hetimet janë përqendruar në pistën e sherrin banal mes të rinjve.

66 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok