Publikuar Ne: 30 Prill 2014
73 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Putin: Në Ukrainë s’ka ushtri ruse

putinPresidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se në Ukrainë nuk ka ushtarë rusë.

“Kemi dëgjuar se atje ka forca tona speciale apo instruktorë tanë. Unë ju them me përgjegjësi se atje nuk ka as instruktorë rusë, as forca speciale, as trupa”, u ka thënë Putin gazetarëve në Minsk.

Ai po ashtu ka thënë se Perëndimi është duke shkaktuar shqetësime në Ukrainë dhe se tani kërkon “kurban”, andaj edhe “miraton sanksione kundër Rusisë”.

Putin ka thënë se ka propozuar disa hapa në përgjigje të sanksioneve, por tani për tani nuk e sheh nevojshme që t’i ndërmarrë ato.

 

Ai ka paralajmëruar se nëse sanksionet vazhdojnë, Rusia mund të rishikojë pjesëmarrjen e kompanive të Perëndimit në projektet e saj të gazit.

74 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok