Publikuar Ne: 17 Janar 2016
606 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Plagoset me thikë gjyqtari Artan Gjermeni

policia2015Gjyqtari Artan Gjermeni është plagosur me thikë gjatë orëve të mbrëmjes së kësaj të diele nga persona ende të paidentifikuar në kryeqytet.

Mësohet se gjyqtari është goditur 4 herë me thikë, ndërsa është dërguar menjëherë në QSUT, nga ku mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia është vënë menjëherë në ndjekje të autorëve të kësaj ngjarjes, rrethanat e të cilës janë ende të paqarta. Policia ka bërë të ditur se po hetohet në dy pista. Pista e parë, plagosje për shkak të detyrës dhe e dyta për konflikte personale.

Gjyqtari Gjermeni i ka dhënë deklaratën e tij prokurorit dhe autoriteteve të policisë, ku ka thënë se është prerë me mjete llamarine në ambientet e shtëpisë së tij.

Artan Gjermeni prej 10 vjetësh është gjyqtar në Gjykatën e Shkallës së Parë në Tiranë, ndërsa është gjyqtari që i dha pafajësinë ish-guvernatorit, Ardian Fullani.
Top channel

607 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok