Publikuar Ne: 17 Korrik 2014
151 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Obama: Stop dhunës mes Izraelit dhe Hamasit

ObamaPresidenti amerikan, Barack Obama deklaroi se SHBA-ja do të shfrytëzojë marrëdhëniet e saj diplomatike që të sigurojë një marrëveshje për ndërprerjen e zjarrit dhe dhunës mes Izraelit dhe Hamasit në Rripin e Gazës. ”SHBA-ja i mbështet angazhimet e Egjiptit për ndërprerjen e zjarrit dhe ne jemi duke punuar pa ndërprerje me partnerët në rajon për këtë çështje”, deklaroi presidenti amerikan. Sipas Obamës, Izraeli ka të drejtë të mbrohet nga sulmet me raketa. ”Ne duhet të shmangim përshkallëzimin e situatës”, theksoi shefi i Shtëpisë së Bardhë.

152 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok