Publikuar Ne: 14 Mars 2014
49 shikime
BOTA / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Moska: I bëjmë thirrje OSBE-së për dërgimin e vëzhguesve në referendum

rusiaMoska i kërkoi Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) për dërgimin e vëzhguesve në referendumin e planifikuar për të dielën për çështjen e bashkimit të rajonit ukrainas të Krimesë me Rusinë, njoftoi Ministria e Punëve të Jashtme.
“Ministria e Jashtme ruse i kërkoi OSBE-së, shteteve anëtare të Zyrës së Institucioneve Demokratike dhe të Drejtave të Njeriut (ODIHR) të heqin dorë nga politika kundërshtuese dhe të marrin në konsideratë mënyrën pozitive të ftesës së autoriteteve të Krimesë për të marrë pjesë në procesin e vëzhgimit të referendumit”, bëri të ditur Ministria në një komunikatë.

50 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok