Basha uron nga Elbasani qytetarët për Ditën e Verës

Share This
Tags

Lulzim-BashaKryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përcolli urimet e tij për Ditën e Verës nga Elbasani që është edhe kryeqendra e festimeve të kësaj dite.

“Më vjen mirë që distanca fizike mes Elbasanit dhe Tiranës nuk ka qenë kurrë më e shkurtër, sepse në fakt distanca shpirtërore mes Tiranës dhe Elbasanit thuajse nuk ekziston. Këtë e them si kryetar i Bashkisë së Tiranës dhe si ish-deputeti i Elbasanit për Partinë Demokratike”, tha Basha në fjalën e tij.
Basha falenderoi qytetarinë elbasanase, të gjithë elbasanasit, për këtë traditë kaq të bukur , që ia kanë dalë ta mbajnë gjallë këtë festë.

“Ju uroj nga Elbasani çdo shqiptari gëzuar Ditën e Verës. Për shumë vjet gëzuar, mbarësi dhe gëzim sjelltë kjo ditë për ju”, uroi Basha.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>