Publikuar Ne: 30 Prill 2014
140 shikime
AKTUALITET / KRONIKE / Lajmet e fundit | By albaniaplus

Lufta në Siri, vritet shqiptari

egzon Luftimet në Siri i kanë marrë jetën një tjetër shqiptari.Ai është Egzon Avdyli.  Grupi për të cilin ai luftonte Shteti Islamik i Irakut dhe Shamit për të cilin ai luftonte kanëpublikuar lajmin e vrajes së tij në face book.

 

 

 

Ja çfarë shkruan profili i tyre në face book. Egzon Avdyli është shehidi i fundit (inshallah) që është vrarë në Siri. Egzoni në Siri kishte shkuar për të luftuar si muxhahid, mirëpo ai nuk u rikthye më në Norvegji, aty edhe ku jetonte, por mbetiatje mes luftimeve që janë duke u bërë në këtë vend. Ai si shumë të tjerë e morën rrugën e Sirisë me besim se Siria është vendi i bekuar për xhihad. Egzon Avdyli prej vitesh ka jetuar në Norvegji, dhe është me prejardhje nga Peja”

 

 

 

141 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok