Publikuar Ne: 13 Janar 2014
37 shikime
AKTUALITET / POLITIKE | By albaniaplus

Lirimi i Mziut, Braçe: Të akuzuarit për korrupsion po dalin nga burgu si heronj

brace5Deputeti socialist Erjon Braçe ka reaguar pas lajmit, se Gjykata e Apelit ka lënë të lirë ish kreun e Bashkisë Kamëz, Xhelal Mziun të akuzuar për korrupsion. Braçe thotë se, më shqetësues është fakti që presioni politik e dha efektin, ai është më funksional se shteti i së drejtës, duke bërë që të akuzuarit për korrupsion të dalin nga burgu si heronj.

“Kam ndare ketu me ju shqetesimin per Prokurorine e Gjykaten!!

Ja ku jemi perseri.

Pak dite me pare, derguan ne shtepi nje gjykates te perfshire ne nje afere, me publiken ndonjehere ne historine e ketij vendi, edhe pse akuza per te eshte me e renda e ngritur ndaj nje gjykatesi;

Pak ore me pare, derguan ne shtepi nje te zgjedhur vendor, njeri politik te akuzuar si i dyshuar ne rastin me banal te korrupsionit ne kete vend, procedurat e tenderave.

NUK DI SE CFARE DUHET TE NDODHE ME NE KETE VEND ME DREJTESINE!!

Tani nuk me shqeteson me fakti se KETA OFIQARE TE NJE SISTEMI TE KORRUPTUAR DO GJYKOHEN TE LIRE!!

Tani me shqeteson fakti se presioni politik e dha efektin, presioni politik eshte funksional, me funksional se shteti ligjor e i se drejtes dhe, GJYQET NDAJ TYRE DFO DEGRADOJNE NE MOSNDESHKIM TE AFERES KORRUPTIVE KONKRETE!

KETA PO DALIN NGA BURGJET SI HERONJ!!”

 

38 shikime 1 sote

About the Author

albaniaplus -

Komentoni

XHTML: Mund te perdorni keto html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok